Forum Prości dla swoich zbyt trudni dla obcych Strona Główna Prości dla swoich zbyt trudni dla obcych

Dołączył: 05 Maj 2007
Posty: 799

Skąd: Lubaczów NBstreet

PostWysłany: Pon 0:06, 16 Lip 2007    Temat postu:

W finałowej konfrontacji Copa America Brazylia niespodziewanie łatwo rozbiła Argentynę 3:0. Brazylijczycy wystawili na tegoroczne CA rezerwowy skład (nie było choćby Ronaldinho, Kaki, czy Didy), Argentyńczycy przywieźli do Wenezueli niemal najmocniejszą kadrę, a jednak to do Brazylii odjechało główne trofeum.

Już w 4. min piękną bramkę dla Canarinhos strzelił napastnik Realu Madryt Julio Baptista. Był otoczony przez trójkę obrońców (najbliżej stał Roberto Ayala), a jednak zdołał wypalić w okienko tzw. długiego rogu.

Wyrównać mógł pięć minut później Riquelme, ale trafił w słupek po pięknej akcji Leo Messiego i zgraniu głową Juana Verona.

W 40. min, po kontrze Brazylijczyków prawą stroną Ayala zrobił nieszczęśliwy wślizg, którym wpakował piłkę do własnej siatki!

W drugiej połowie Brazylijczycy koncentrowali się na utrzymaniu prowadzenia. Nie przebierali w środkach, aż roiło się od ich fauli. Za każdym razem, gdy nastąpiła przerwa, opóźniali wznowienie gry. Właśnie za to żółte kartki w krótkim czasie dostali Doni i Gilberto.

Inna rzecz, że Argentyńczycy niewiele potrafili zdziałać, by odwrócić losy meczu. W pierwszych 60 minutach stworzyli tylko jedną dobrą sytuację - tą z 9. min, gdy Riquelme trafił w słupek. Później już tylko walili głową w brazylijski mur. Niewidoczny był Messi, poniżej swego poziomu grał Veron.

O wiele groźniejsza była kontrująca Brazylia. Na 20 minut przed końcem spotkania losy zwycięstwa ostatecznie przesądził rezerwowy Daniel Alves. Otrzymał podanie w uliczkę od przyszłego kolegi klubowego Dawida Janczyka Vagnera Love'a (gra z powodzeniem w CSKA Moskwa) i wypalił w lewy róg. Roberto Abbondanzieri znowu był bezradny.

W 81. min Leo Messi wiwatował już zdobycie honorowego gola (w sytuacji sam na sam z Elano), sędzia boczny błędnie jednak uznał, iż napastnik Argentyny w momencie podania był na spalonym.

W ten sposób canarinhos zapewnili sobie panowanie na kontynencie do 2011 r.

Brazylia - Argentyna 3:0 (2:0)

Bramki:

1:0 Baptista (4.), 2:0 Ayala (40. samob.), 3:0 Daniel Alves (70. z podania Vagnera Love'a).

Brazylia: Doni ŻK - Maicon, Juan, Alex, Gilberto ŻK (46. Daniel Alves) - Mineiro, Josue ŻK, Elano - Robinho, Vagner Love, Baptista.

Argentyna: Abbondanzieri - Heinze, Ayala, Milito, Zanetti - Mascherano, Veron (67. Gonzales), Riquelme, Cambiasso (60. Aimar) - Tevez, Messi

a jednak brazylia !!!!!!!!!!!

Trondheim
norsk

Dołączył: 30 Maj 2007
Posty: 166

PostWysłany: Pon 0:30, 16 Lip 2007    Temat postu:

właśnie... a jednak Brazyle. Nie oglądalem żadnego spotkania z Copa America ale po wynikach wnioskujac, Arg bez wiekszych problemow sie znalazła w finale a Brazyle cieniowali a tu taki wynik... gdzie ten boski Messi? (taka mała aluzja bo go nie lubie Cool )